Aktif Kart nedir?

Aktif Kart, dünyanın en büyük yerel kart programıdır. Sakarya toplu ulaşım araçlarında geçmesinin yanında alışveriş, temassız işlem, indirim, Sakarya Puan gibi özellikleri ile Dünya’nın ve Türkiye’nin en fonksiyonel kartıdır.

Aktif Kart’ın diğer kartlardan farkı nedir?

Aktif Kart, alıştığınız diğer kartlardan farklı olarak Sakarya’ya özel bir karttır, Sakaryalılara özel fırsatlar sunar ve sizi asla borçlandırmaz. Kartınızı alışverişin yanısıra şehir içi ulaşımda da kullanabilir, alışverişte ve ulaşımda kullandıkça Sakarya Puan kazanırsınız. Üstelik Aktif Kart almak için hiçbir koşul gerekmez. Aktif Kart gelire, yaşa, mesleğe bakmaz, 7’den 77’ye dileyen herkes Aktif Kart’a sahip olabilir.

Kartıma Nasıl Yükleme Yapabilirim?

 • Aktif Bank İnternet Bankacılığı'nı kullanarak* ya da Aktif Bank telefon bankacılığı şifreniz varsa 0850 724 80 50 Müşteri Hizmetlerini arayarak*
 • Sahip olduğunuz başka bir bankadaki hesabınızdan karta EFT ile yaparak,
 • Aktif Kart dolum bayilerinden,
 • Sakarya’daki Kart54 dolum gişeleri ve Aktif Nokta’lardan,
 • kartınıza kolayca yükleme yapabilirsiniz.
  *Karta, EFT ve havale ile yaptığınız, yüklemeler, anlaşmalı işyerlerindeki pos cihazları üzerinden “Kart Güncelleme” işlemi yaptırdıkdan sonra kartınıza bakiye olarak aktarılır ve sonrasında kartınızı ulaşımda, alışverişte kullanmaya başlayabilirsiniz.

Aktif Kart’a başvuru için hangi belgeler gerekiyor?

Aktif Kart’a başvurmak için herhangi bir belge göstermeniz gerekmiyor.

Başvuru yaptıktan sonra Aktif Kart’ımı almam ne kadar zaman alır?

Web sayfamızdan, sms ile veya çağrı merkezimizi arayarak başvuru yaptıysanız Aktif54 Kartınızın adresinize teslimi en kısa süre içerisinde gerçekleştirilir. Standlarımızdan, Aktif Dolum bayilerimizden ise; başvuru anında hemen Aktif54 Kartınıza beklemeden sahip olabilir anında kullanmaya başlayabilirsiniz.Aktif54 dünyasına hoşgeldiniz!

Aktif Kart’a başvurmak için kefil gerekir mi?

Hayır, herhangi bir kefil gerekli değildir, Aktif Kart size güveniyor!

Yabancı uyruklular Aktif Kart alabilir mi?

Aktif Kart din, dil, ırk ayrımı yapmaz. Sakaryali olan ve kendini Sakaryalı hisseden herkes Aktif Kart alabilir.

Aktif Kart’ım geldiğinde adresimde bulunmazsam kartımı nasıl alabilirim?

Kartınız siz teslim alıncaya kadar kurye tarafından adresinize getirilecektir. Kuryenin 3. kez ziyaretinden sonra kartınız henüz teslim edilememiş ise çağrı merkezimiz sizi arar ve adresiniz tekrar teyit edilir. Bunun ardından kartınız kurye ile tekrar gönderilir.

Aktif Kart hangi toplu ulaşım araçlarında geçer?

Aktif Kart’ınızı Sakarya’daki tüm belediye ve özel halk otobüslerinde kullanabilirsiniz

Aktif Kart toplu ulaşımda aktarma ve indirim sağlar mı?

Evet. Aktif Kart’ınız mevcut ulaşım kartı Kart54 ile aynı özelliklere sahiptir. Sakarya’daki tüm belediye ve özel halk otobüslerinde aktarma işlemleri ve indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Bir işyerinin Aktif Kart üyesi olduğunu nasıl anlarım?

Üye işyerimize geldiğinizde “Aktif Kart Fırsatları Burada” işaretini göreceksiniz. Bu işaret sizi sürpriz indirim, puan ve hediyelerin olduğu Aktif Kart’ın fırsat dünyasına çağıracak.

Aktif Kart kullanıcılarına faiz ve/veya ücret uygulanır mı?

Aktif Kart ön ödemeli bir kart olup sizi asla borçlandırmaz. Dolayısıyla herhangi bir faiz ücreti veya yıllık kart aidatı ödemek durumunda kalmazsınız.

Üye işyerinde Aktif Kart indiriminden nasıl faydalanacağım?

Aktif Kart’ınızı üye işyerindeki POS cihazına okutarak anında indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Neden Aktif İşyeri Olmalısınız?

 • Türkiye’nin en büyük yerel kart programı Aktif Kart kullanıcıları için çekim noktası haline gelirsiniz, satışlarınız tavan yapar.
 • 890.000'i aşkın Sakaryalı’nın üye işyeri olursunuz.
 • Aktif Kart kart sahiplerine indirim sağlar, Sakarya puan kazandırırsınız. Dolayısı ile sadık müşteri kitlesi oluşturursunuz.
 • Hızlı ve temassız işlemle kasanızdaki bozuk paralardan kurtulursunuz.
 • İletişim merkezi Haftasonu : 10:00 – 20:00 Haftaiçi : 08:30 – 24:00 saatleri arasında POS Destek Hattı ile hizmet veriyor.
 • İnternet şubemizden hesap hareketlerinizi takip edebilirsiniz.

Nasıl Aktif İşyeri olabilirim?

Web sitemizde yer alan Aktif İşyeri Başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. En kısa sürede sizinle temasa geçilecektir.

Hangi POS ürününden faydalanmalıyım?

Tüm POS cihazlarımız temassız işlem özelliğine sahiptir. Firmanıza ve ihtiyaçlarınıza göre en uygun çözüm için 0850 724 80 50 numaralı POS Destek Hattımızı arayın. Müşteri Temsilcilerimiz size en uygun çözümü sunacaktır.

POS cihazının kullanımı konusunda detaylı bilgiye nasıl ulaşabilirim?

POS kullanım kılavuzumuzdan faydalanabilirsiniz. POS kullanımı ile ilgili her türlü ihtiyacınız için 0850 724 80 50 numaralı POS Destek Hattı’mızı arayabilirsiniz.

POS cihazım arızalandığında ne yapmalıyım?

0850 724 80 50 numaralı telefondan POS Destek Hattı’mıza durumu bildirdikten sonra teknik servisimiz en kısa zamanda arıza müdahalesi için gelecektir.

Kayıp/Çalıntı kart mesajı aldığımda ne yapmalıyım?

Müşterinizin ödeme yapmak istediği kartta Kayıp ya da Çalıntı kart mesajı alırsanız, kart hamili ile herhangi bir fiziki veya sözlü tartışmaya girmeden ve kendinizi riske atmadan el koyun ve 0850 724 80 50’ü arayın.

Günsonu işlemi nedir?

Gün sonu işlemi gün içinde yapılan satışların toplu olarak Bankamıza gönderilmesini ve hesap kayıtlarının yapılmasını yapılmasını sağlayan işlemdir.

POS cihazından hergün günsonu yapmak zorunda mıyım?

POS cihazından işlem yaptığınız günlerde günsonu yapılmazsa işlemlerinizin hesabınıza geçmesinde gecikme yaşarsınız. Bu nedenle POS cihazından işlem yapılan günlerde mutlaka günsonu yapılması gerekmektedir.

POS cihazından günsonu nasıl alınır?

POS cihazından 7 numaralı tuşa basarak günsonu menüsüne girebilirsiniz. POS cihazı önce Günsonu Yap mesajı ile günsonuna devam etmeniz için onay isteyecektir. Bu mesajı giriş tuşuyla onayladıktan sonra Günsonu şifrenizi girerek günsonu işleminizi yapabilirsiniz.

Gün içerisinde yaptığım işlemleri detaylı bir şekilde görebilir miyim?

POS cihazınız üzerinden Günsonu yapmadan 7 numaralı tuşa basarak günsonu menüsüne girebilirsiniz. Daha sonra 2 numaralı tuşa basarak Detay/Toplam raporunuzu alabilirsiniz

Slipleri saklamak zorunlu mu?

Sliplerin 3 yıl saklanması gerekir.

Slipleri nasıl bir ortamda saklamalıyım?

Sliplerin zaman içinde yazılarının silinmemesi için kuru, serin ve karanlık bir ortamda muhafaza edilmelidir. Işık ile sürekli temas yazıların okunaklılığını azaltacaktır. Benzin istasyonu gibi kimyasal ürün satan işyerlerinde slipler açıkta bırakılmamalıdır.

Slipleri saklamak niçin zorunludur?

Mutabakatsızlık ya da harcama itirazı gibi durumlarda sliplere ihtiyaç duyulduğu için slipler 3 yıl saklanmalıdır.

Puanlarımı nasıl kullanabilirim?

Puanlarınızı kullanabilceğiniz üye işyerleri listesi için tıklayınız.